Jest wstępne porozumienie związkowców Poczty Polskiej z zarządem

Wzrost wynagrodzenia zasadniczego o 150 zł brutto – to jedno z uzgodnień, które zapadło w ramach poszukiwania rozwiązania sporu zbiorowego między NSZZ „Solidarność” Poczty Polskiej a zarządem spółki.

Podwyżka ma od 1 marca tego roku dotyczyć pracowników, których dotychczasowa pensja nie przekracza 4 tys. zł. Podwyżka obejmie 70 tys. 767 osób. Najniższe wynagrodzenie zasadnicze w spółce będzie teraz wynosić 2050 zł brutto.

Wstępne porozumienie zakłada też jednorazową wypłatę dla najgorzej opłacanych pracowników eksploatacji. Ma ona wynieść 200 zł.

Nie spełniono naszych żądań w całości, jednak udało się wynegocjować pewne minimum dające podstawy do dalszych rozmów – mówi Bogumił Nowicki, przewodniczący „Solidarność” pracowników Poczty Polskiej.

– Ustalenie jest takie, że w czerwcu, kiedy będzie już funkcjonował nowy zarząd (więc w sumie można powiedzieć, że nie jest to czas odległy), wrócimy do rozmów. Oczywiście obecny zarząd nie mógł zadeklarować tego, że na pewno nowy zarząd naszym zgłoszonym żądaniom da pełny posłuch. Jest natomiast wysoce prawdopodobne, biorąc pod uwagę możliwości, jakie będzie miał nowy zarząd, że będziemy mogli wrócić nie tylko do rozmów, ale także te rozmowy zakończą się jakąś konkluzją, która da szansę na kolejną podwyżkę płac dla pracowników – powiedział Bogumił Nowicki.

Szef pocztowych związkowców dodaje, że to pierwszy wzrost płac w Poczcie Polskiej od 2008 roku. Spór zbiorowy ws. płac między związkowcami a zarządem spółki trwa od kilkunastu miesięcy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl