fot. flickr.com

Jemen: rybacy znaleźli w morzu 25 ciał migrantów

Lokalni rybacy w poniedziałek znaleźli co najmniej 25 ciał migrantów próbujących prawdopodobnie dostać się do Jemenu w nadziei na dotarcie do bogatych państw Zatoki – poinformowała francuska agencja AFP.

„Rybacy znaleźli 25 ciał w morzu”, niedaleko cieśniny Bab al-Mandeb i Dżibuti – mówił Jalil Ahmed Ali, jemeński informator AFP.

Łódź przewożąca migrantów „przewróciła się na morzu dwa dni temu. Przewoziła między 160, a 200 osób”, najprawdopodobniej pochodzenia afrykańskiego. Los, jak również dokładne pochodzenie odnalezionych pozostałych osób nie jest znany.

Cieśninę Bab al-Mandeb w ostatnich miesiącach pokonują najczęściej migranci z Etiopii.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl