Uroczystości pogrzebowe szczątków gen. Andrzeja Błasika

Dziś odbędą się uroczystości pogrzebowe szczątków gen. Andrzeja Błasika, pilota, dowódcy sił powietrznych, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Jego szczątki spoczną na Jasnej Górze w Częstochowie. Msza św. rozpocznie się o godz. 16.00 w kaplicy Cudownego Obrazu.

O. Marek Kiedrowicz, kapelan Rajdów Katyńskich, powiedział, że szczątki gen. Andrzeja Błasika pół roku po katastrofie w Smoleńsku odnaleźli motocykliści rajdu. Teraz udało się je zidentyfikować. Kapelan dodał, że trzeba domagać się identyfikacji i pogrzebów szczątek pozostałych ofiar katastrofy.

– Potrzeba ogromnej modlitwy i ogromnego wsparcia dla tych, którzy ciągle w tej żałobie trwają, którzy ciągle na nowo muszą mierzyć się z prawdą o tym, że ich najbliżsi niekoniecznie spoczywają w tych grobach, które są podpisane ich imionami i nazwiskami. Myślę, że na to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę i dołożyć wszelkich starań, aby wesprzeć najbliższych, aby domagać się tego, żeby pogrzeby się odbyły. Udało się zidentyfikować szczątki pana generała Błasika, natomiast nie wiemy, co dzieje się z innymi szczątkami, które również zostały odnalezione – powiedział ksiądz kapelan.

Po Eucharystii urna z prochami gen. Błasika w asyście wojskowej zostanie przeniesiona do kaplicy Pamięci Narodu im. o. Kordeckiego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl