fot. gabigasior.pl

Jak muzyka wpływa na relację małżeńską? Spotkanie z Gabrielą i Wojciechem Gąsiorami (GGDuo)

„Miłość, muzyka, rodzina” – pod tym hasłem 1 grudnia odbyła się konferencja online z udziałem Gabrieli i Wojciecha Gąsiorów, twórców muzyki chrześcijańskiej. Małżonkowie podzielili się doświadczeniem obecności muzyki w ich związku, jej wpływu na relację małżeńską oraz relację do Boga. Organizatorem przedsięwzięcia było Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”.

fot. gabigasior.pl

Spotkanie „Miłość, muzyka, rodzina” odbyło się 1 grudnia na platformie YouTube.

Prelekcję wygłosili Gabriela i Wojciech Gąsiorowie, małżeństwo znane jako GGDuo.  Oboje są doświadczonymi muzykami, absolwentami Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Ona – wokalistka, autorka tekstów i muzyki; On – basista, multiinstrumentalista i aranżer. Od kilkunastu lat działają na profesjonalnej scenie muzycznej. Założeniem małżeńskiego duetu jest m.in. dzielenie się dobrym słowem i własnymi doświadczeniami poprzez muzykę. Jednym z ich popularniejszych utworów jest singiel „Moja Cisza”.

„Klimatyczne utwory o różnorodnym brzmieniu, w warstwie tekstowej zazwyczaj poruszają kwestie wiary. Zdaniem słuchaczy modlitwa śpiewana przez Gabrielę 'koi duszę, poi miłością samego Boga’. Państwo Gąsiorowie dzielą się ze słuchaczami wspólną pasją, opowiadają o łączeniu życia rodzinnego z pracą oraz o tym, jak dzięki muzyce pogłębiają wiarę i realizują powołanie” – podkreślili inicjatorzy spotkania.

Konferencja „Miłość, muzyka, rodzina” rozpoczęła cykl spotkań w ramach „Laboratorium Miłości”, organizowanego corocznie przez Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo”.

Family News Service

drukuj