fot. PAP/Wiktor Dąbkowski

J. Wiśniewska nt. nowych regulacji dla rynku gazowego: Solidarność europejska ponownie została zakopana na dnie Bałtyku

Podczas sesji plenarnej Parlamentu Europejskiego w Brukseli miała miejsce debata na temat nowych przepisów dla rynku gazowego zapewniających objęcie gazociągów spoza Unii przepisami UE. W imieniu grupy EKR głos w niej zabrała m.in. europoseł PiS, Jadwiga Wiśniewska.

Jadwiga Wiśniewska mówiła, że porozumienie ws. rynku gazowego każe stawiać pod znakiem zapytania przyszłość solidarności europejskiej – która wraz z NordStream2 zostaje po raz drugi zakopana na dnie Bałtyku.

„Z całkiem dobrego projektu Komisji, została wydmuszka” – mówiła europosłanka.

Jak dodała polska polityk, wszystko teraz będzie zależeć od dobrej woli regulatora niemieckiego i Komisji Europejskiej i znając siłę niemieckiego lobbingu, który w pełni ukazał się w pracach nad tym projektem, nie wróży to niczego dobrego.

„Po raz kolejny interes Unii padł ofiarą zakulisowych uzgodnień. Podwójnie zły układ Niemiec z Francją, który z jednej strony pozbawił zębów projekt gazowy, z drugiej dał zielone światło na ograniczenie wolności w internecie, jest dowodem na lekceważenie unijnych standardów i dowodem na to, że partykularne interesy najsilniejszych państw członkowskich mają prymat nad europejskimi wartościami” – mówiła Jadwiga Wiśniewska.

Ponadto, jak dodała, budowa Nord Stream 2 jest kontynuowana i nie ma żadnej pewności, że unijne zasady antymonopolowe na rynku gazu będą obejmowały ten gazociąg.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl