J. Czaputowicz: Rząd nie podpisał porozumienia z Niemcami ws. migrantów

Polski rząd nie podpisał w ostatnim czasie żadnego porozumienia z Niemcami w sprawie migracji – zapewnił szef polskiej dyplomacji prof. Jacek Czaputowicz.

Minister spraw zagranicznych odniósł się w ten sposób do doniesień zagranicznych agencji prasowych w sprawie listu Kanclerz Angeli Merkel do swojego współkoalicjanta.

Angela Merkel miała stwierdzić, że 14 państw unijnych, w tym Polska, zaoferowało przyjęcie z Niemiec osób ubiegających się o azyl, które złożyły wcześniej wniosek azylowy w innym państwie.

– MSZ wyda oświadczenie w tej sprawie. Jest to wiadomość nieprawdziwa. Nie potwierdzamy, żebyśmy zawarli w ostatnim czasie jakieś porozumienie z Niemcami. Zresztą, kanclerz Angela Merkel sama dokonała sprostowania. Powiedziała, że chodzi o rozmowy polityczne na temat usprawnienia istniejących mechanizmów – mówi Jacek Czaputowicz, szef polskiego MSZ

Problem migracji dzieli rząd w Berlinie. Horst Seehofer zaoferował złożył złożenie rezygnacji z funkcji ministra spraw wewnętrznych Niemiec oraz lidera bawarskiej CSU. Nie zgadza się on z kanclerz Angelą Merkel w sprawie niemieckiej polityki migracyjnej. Jest zdecydowanym przeciwnikiem „polityki otwartych granic” i opowiadał się za zamknięciem granic dla migrantów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl