fot. PAP/EPA

J. Biden: W. Putin wydaje się odizolowany. Są wskazania, że niektórzy jego doradcy są w areszcie domowym

Władimir Putin wydaje się odizolowany i są też wskazania, że niektórzy jego doradcy przebywają w areszcie domowym – powiedział w czwartek prezydent USA, Joe Biden. Zaznaczył jednak, że nie ma na to „twardych dowodów”.

„On wydaje się – nie mówię tego z absolutną pewnością – wydaje się samoizolować. Są pewne wskazania, że zwolnił lub aresztował niektórych swoich doradców” – oświadczył Joe Biden, komentując upublicznioną ocenę amerykańskiego wywiadu o tym, że rosyjski prezydent był zwodzony przez swoich doradców wojskowych na temat przebiegu wojny.

Prezydent USA zaznaczył, że istnieje na ten temat „wiele spekulacji” i nie chce przywiązywać do tego zbyt wielkiej wagi.

Informacje o umieszczeniu w domowym areszcie wysokich rangą oficerów Federalnej Służby Bezpieczeństwa odpowiedzialnych za przygotowanie wywiadowcze inwazji na Ukrainę podawały w marcu rosyjskie media niezależne, w tym dziennikarz śledczy Andriej Sołdatow.

Władimir Putin, według ujawnionej w środę oceny amerykańskiego wywiadu, czuł się oszukany przez swoich dowódców wojskowych na temat przebiegu wojny na Ukrainie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl