fot. PAP/EPA

J. Biden mianował specjalnego wysłannika USA ds. praw człowieka w Korei Północnej

Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden mianował w poniedziałek specjalnego wysłannika ds. praw człowieka w Korei Północnej. Stanowisko to było nieobsadzone przez całą kadencję poprzedniej administracji Donalda Trumpa.

Funkcję tę Joe Biden powierzył zawodowej dyplomatce Julie Turner, która obecnie kieruje sekcją azjatycką w biurze ds. praw człowieka w Departamencie Stanu USA.

Stanowisko specjalnego wysłannika ds. praw człowieka w Korei Północnej ma rangę ambasadora i zostało utworzone ustawą z 2004 r. w celu lobbowania w kwestii praw człowieka w Korei Północnej, jednym z najbardziej autorytarnych krajów na świecie.

W swoim ostatnim dorocznym raporcie dotyczącym praw człowieka Departament Stanu USA ujawnił powszechne łamanie praw człowieka w Korei Płn., w tym masowe zamykanie w więzieniach i pracę przymusową.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl