fot. PAP/EPA

Izrael został skrytykowany za atak na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy

Na Izrael spadła fala krytyki po ataku przeprowadzonym na obóz dla uchodźców w Strefie Gazy. Władze w Tel Awiwie twierdzą, że znajdowała się tam baza jednego z dowódców Hamasu.

Zniszczenia w Strefie Gazy są ogromne. Ratownicy i zwykli ludzie pod gruzami zniszczonych w wyniku bombardowań budynków poszukują ciał ofiar i tych, którym jakimś cudem udało się przeżyć.

Izraelskie bomby spadły na największy obóz dla uchodźców w północnej Gazie. Zniszczenia i liczba ofiar są ogromne – relacjonują świadkowie. Zginęło co najmniej 50 osób, a 150 zostało rannych.

– Nie mamy pojęcia, co robić, wszędzie są ranni – mówi lekarz, Suaib Idais.

Izrael twierdzi, że w obozie miał się ukrywać jeden z dowódców Hamasu. Sytuacja bardzo niepokoi ONZ.

– Cywile od samego początku ponieśli ciężar bieżących walk. Ochrona ludności cywilnej po obu stronach jest sprawą najwyższej wagi i należy ją zawsze szanować – zaznacza rzecznik ONZ, Stephane Dujarric.

Z uwagą na to, co dzieje się w Izraelu, patrzy także NATO.

– Potępiamy ataki terrorystyczne Hamasu na Izrael. Jednocześnie ważne jest, aby reakcja Izraela odbywała się w ramach prawa międzynarodowego, aby życie cywilne było chronione, a pomoc humanitarna dotarła do Gazy – mówi sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg.

Jens Stoltenberg podkreśla, że wojna w Strefie Gazy nie może osłabić wsparcia dla Ukrainy. Przestrzega także przed szerszą ofensywą ze stront Rosji.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl