fot. PAP/EPA

Izrael uderza w Gazę nalotami po przechwyceniu rakiet Hamasu

„W piątek rano ze Strefy Gazy wystrzelono dwie rakiety, a Izrael odpowiedział nalotami na to terytorium, co jeszcze bardziej zaostrzyło napięcia po nalocie na obóz dla uchodźców w Dżeninie” – poinformowała Autonomia Palestyńska.

Izraelskie wojsko oznajmiło, że obie rakiety zostały przechwycone przez system obrony przeciwrakietowej – Żelazna Kopuła.

,,Był to pierwszy taki atak z terytorium rządzonego przez bojowników Hamasu, odkąd premier Benjamin Netanjahu powrócił do władzy na czele skrajnie prawicowego rządu, który zobowiązał się do twardego kursu wobec palestyńskich bojowników” – podkreśla Reuters.

Siły izraelskie zabiły w czwartek dziewięciu Palestyńczyków – w tym co najmniej siedmiu bojowników i 61-letnią kobietę – w najbardziej śmiertelnym pojedynczym incydencie na okupowanym Zachodnim Brzegu od dwóch dekad.

„Nalot na obóz dla uchodźców w Dżeninie i ostrzał rakietowy zwiększają ryzyko poważnego wybuchu walk izraelsko-palestyńskich i rzucają cień na spodziewaną podróż Antony’ego Blinkena, sekretarza stanu USA,  do regionu w przyszłym tygodniu” – oświadczył Departament Stanu.

– Podkreślamy pilną potrzebę deeskalacji przez wszystkie strony, zapobiegania dalszym ofiarom wśród ludności cywilnej i współpracy w celu poprawy sytuacji bezpieczeństwa na Zachodnim Brzegu – stwierdził Ned Price, rzecznik Departamentu Stanu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl