Ambasador Izraela w Turcji poproszony o czasowe opuszczenie kraju

Ambasador Izraela w Ankarze został wezwany do Ministerstwa Spraw Zagranicznych Turcji, gdzie poproszono go o tymczasowe opuszczenie kraju – podały we wtorek źródła w tym resorcie dzień po tym, jak 58. Palestyńczyków zostało zabitych przez izraelskie siły podczas protestów w Strefie Gazy.

W poniedziałek rząd Turcji wezwał swych ambasadorów w USA i Izraelu na konsultacje w związku z sytuacją w Strefie Gazy, gdzie doszło do krwawych starć palestyńsko-izraelskich, po tym jak Stany Zjednoczone przeniosły swoją ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl