Izrael odpowiedział na atak Hamasu

Izraelskie lotnictwo zbombardowało dziś w nocy cele wojskowe radykalnego ugrupowania palestyńskiego Hamas w Strefie Gazy. Ataku dokonano po wystrzeleniu przez Palestyńczyków rakiety w kierunku Izraela. Według izraelskiej armii oraz źródeł palestyńskich nikt nie odniósł obrażeń.

„Wczoraj wieczorem (…) ze Strefy Gazy wystrzelono rakietę w stronę południowej części Izraela” – podała izraelska armia. Według niej był to 21 atak rakietowy dokonany od początku roku ze Strefy, kontrolowanej przez Hamas.

W komunikacie dodano: „w odpowiedzi na napaść samoloty izraelskich sił powietrznych wzięły na cel dwa punkty wojskowe Hamasu na północy i w środkowej części Strefy Gazy”. Podkreślono, że siły izraelskiej obrony obciążają Hamas odpowiedzialnością za wszystkie ataki przeprowadzane ze Strefy Gazy”.

Według źródeł palestyńskich izraelskie ataki były wymierzone, m.in. w obóz szkoleniowy Brygad Ezedina al-Kasama, czyli zbrojnego skrzydła Hamasu.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl