Izrael: Minister obrony Awigdor Lieberman podał się do dymisji

Minister obrony Izraela Awigdor Lieberman ogłosił w środę, że składa dymisję w związku z zawartym we wtorek porozumieniem o rozejmie z rządzącym w Strefie Gazy palestyńskim ugrupowaniem Hamas.

Lieberman nazwał rozejm „kapitulacją wobec terroru”. Przed jego wynegocjowaniem pomiędzy wojskami izraelskimi a palestyńskimi ugrupowaniami ze Strefy Gazy trwały najcięższe od kilku lat walki.

Odejście Liebermana z prawicowej koalicji kierowanej przez Benjamina Netanjahu zwiększa prawdopodobieństwo przedterminowych wyborów w Izraelu.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl