Izrael: Kolejne zmasowane ataki w Strefie Gazy

Izraelskie siły powietrzne przeprowadziły we wtorek rano zmasowane ataki na ponad 70 celów w Strefie Gazy bombardując m.in. meczety, stadion i dom jednego z byłych przywódców zbrojnego ramienia Hamasu – poinformowała lokalna policja i władze.

Na razie nie znany jest bilans ofiar tych ataków.

Rzecznik policji ze Strefy Gazy wyliczył, że wśród miejsc dotkniętych bombardowaniami znalazło się m.in. pięć meczetów. Poinformował, że bombardowania trwały aż do świtu. Poza atakami z powietrza wojsko izraelskie dokonało ostrzału wschodnich terenów przygranicznych przy użyciu czołgów; zniszczono w ten sposób kilka domów. Natomiast marynarka wojenna państwa żydowskiego spaliła 19 łodzi rybackich – dodał rzecznik palestyńskiej policji.

Tymczasem Izrael poinformował we wtorek, że w starciach z Hamasem zginęło dwóch kolejnych żołnierzy. Od 8 lipca w walkach z Palestyńczykami życie straciło 27 wojskowych – podały władze w Tel Awiwie.

Dotychczas, w rezultacie trwających od 2 tygodni walk, zginęło ponad 570 Palestyńczyków, w tym kilkudziesięcioro dzieci. Liczbę rannych szacuje się w tysiącach a uchodźców na ponad 100 tys.

Izrael konsekwentnie utrzymuje, że zbrojne ugrupowania palestyńskie zajmują pozycje w bezpośrednim sąsiedztwie, lub wręcz w domach zwykłych mieszkańców Strefy Gazy oraz w budynkach publicznych, w tym w szpitalach.

PAP/RIRM 

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl