fot. pixabay.com

Izrael: gabinet bezpieczeństwa zatwierdził wyjazd delegacji do Kataru na rozmowy z Hamasem

Gabinet bezpieczeństwa Izraela zatwierdził wyjazd izraelskiej delegacji negocjacyjnej do Ad-Dauhy w Katarze na rozmowy w sprawie tymczasowego rozejmu z Hamasem w Strefie Gazy i uwolnienia izraelskich zakładników – podał portal Times of Israel.

Jak pisze portal, delegacja pod przewodnictwem dyrektora Mosadu, Davida Barnei, otrzymała „ogólny mandat” do prowadzenia negocjacji i uda się dzisiaj do Kataru. Niektóre kwestie związane z rozmowami będą musiały jednak zostać zatwierdzone oddzielnie przez Benjamina Netanjahu, premiera Izraela, i Joawa Galanta, ministra obrony.

Według izraelskich mediów zespół negocjacyjny poprosił o „znaczną ilość czasu na przeprowadzenie negocjacji, aby możliwe było ulepszenie umowy i przedstawienie zarysu, za którym będziemy mogli się opowiedzieć”.

W zeszłym tygodniu Izrael nie wysłał swoich przedstawicieli do Kairu, gdzie kraje prowadzące mediację – Stany Zjednoczone, Katar i Egipt – spotkały się z delegacją Hamasu.

W piątek Hamas, który do tej pory żądał ostatecznego zawieszenia broni w Strefie Gazy przed jakimkolwiek porozumieniem w sprawie zakładników, przedstawił zmienioną propozycję. Islamistyczny ruch chciałby teraz sześciotygodniowego zawieszenia broni i wymiany 42 izraelskich zakładników na 20 do 50 więźniów palestyńskich.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl