Nie będzie dalszego rozejmu?

Nie będzie przedłużenia rozejmu w Strefie Gazy. Podczas rozmów prowadzonych w Kairze za pośrednictwem egipskich mediatorów, Izrael i Hamas nie doszły do porozumienia.

Od wtorku w Gazie trwa trzydniowy rozejm. W  tym czasie w Kairze trwają mediacje z udziałem strony palestyńskiej i izraelskiej. Miały one doprowadzić do zakończenia trwającego od wielu tygodni krwawego konfliktu. Z  najnowszych informacji wynika jednak, że do tego nie dojdzie.

Jak podaje jeden z anonimowych izraelskich dyplomatów, Izrael  zgodził się na przedłużenie bez wstępnych warunków i bez ograniczenia w czasie zawieszenia broni. Hamas najprawdopodobniej nie. Tę informację potwierdził na Twitterze Abu Marzuk z kierownictwa Hamasu, który napisał, że obu stronom nie udało się osiągnąć porozumienia.

Wczoraj podczas konferencji prasowej premier Izraela Benjamin Netanjahu, mówił  że to „Hamas odpowiada za zniszczenia i zabitych” na tym palestyńskim terytorium. Za trwałym rozwiązaniem konfliktu w Gazie opowiada się prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, który wyraził poparcie dla mediacji Egiptu.

Trwający od 8 lipca konflikt między Izraelem i Hamsem pochłonął życie 1868 Palestyńczyków. ONZ szacuje, że trzy czwarte ofiar to cywile, głownie dzieci, kobiety i starsi ludzie. Po stronie izraelskiej zginęło 67 osób, w tym przeważająca większość to żołnierze. W czasie konfliktu w Strefie Gazy ponad pół miliona Palestyńczyków uciekło ze swoich domów.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl