fot. pixabay.com

Iran: MSZ odrzuca pomysł stopniowego znoszenia amerykańskich sankcji

Ministerstwo spraw zagranicznych Iranu poinformowało dziś, że odrzuca wszelkie rozwiązania, prowadzące do „stopniowego” znoszenia amerykańskich sankcji na Teheran.

„Ostateczna polityka Islamskiej Republiki Iranu polega na doprowadzeniu do zniesienia wszystkich sankcji ze strony USA” – oświadczył rzecznik irańskiego MSZ Said Chatibzadeh na stronie internetowej stacji Press TV.

Stanowisko to jest związane z piątkową informacją, iż od wtorku Iran i USA będą prowadzić pośrednie rozmowy w Wiedniu w ramach szerszych negocjacji w celu ożywienia porozumienia nuklearnego z 2015 roku.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price powiedział, że rozmowy będą się toczyć wokół grup roboczych, które Unia Europejska utworzy z pozostałymi uczestnikami, w tym z Iranem.

Przedstawiciel UE powiedział agencji Reuters, że negocjując listy sankcji, które Stany Zjednoczone mogą znieść, i zobowiązań jądrowych, które Iran powinien spełnić, „powinniśmy osiągnąć porozumienie”.

Były prezydent USA Donald Trump wycofał się z paktu nuklearnego w 2018 roku i ponownie nałożył sankcje na Iran, co skłoniło Teheran do złamania niektórych ograniczeń nuklearnych, wynikających z porozumienia. Joe Biden chce ożywić porozumienie, ale Waszyngton i Teheran nie zgadzają się co do tego, kto powinien zrobić pierwszy krok.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl