fot. wikipedia.org

Inwestycja w gospodarkę niskoemisyjną

Polski Fundusz Rozwoju stawia na odnawialne źródła energii. Na przestrzeni najbliższych trzech lat chce zainwestować 4,5 miliarda złotych w projekty na rzecz gospodarki niskoemisyjnej.

Od kilku lata w ramach projektów infrastrukturalnych oraz funduszy finansujących innowacje Polski Fundusz Rozwoju angażuje się w transformację energetyczną.

– W tej chwili wdrożyliśmy już program dedykowany zielonym inwestycjom zarówno nowym technologiom tzw. clean – tech, czy inwestycjom w farmy fotowoltaiczne, offshore, mamy duże projekty biogazowe, wspieramy projekty związane z niskoemisyjnym transportem czy ciepłownictwem – mówi Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.

Poprzez finansowanie PFR chce umożliwić realizację inwestycji zarówno dużym koncernom energetycznym, jak i prywatnym przedsiębiorcom.

– Szacujemy, że aby Polska zrealizowała te cele, które stawia Ministerstwo Energii czy Unia Europejska na najbliższą dekadę, potrzebujemy od 150 do 300 miliardów złotych inwestycji – dodaje Paweł Borys.

TV Trwam News/RIRM

drukuj