Instytut Pileckiego: W sierpniu przetarg na wystawę stałą w Muzeum Obławy Augustowskiej

W sierpniu będzie ogłoszony przetarg na wystawę stałą w tworzonym Muzeum Obławy Augustowskiej – zapowiada Instytut Pileckiego.

W Augustowie na Podlasiu tworzone jest właśnie Muzeum Obławy Augustowskiej. W sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg na wystawę stałą. Samo muzeum powstanie w kamienicy, tzw. Domu Turka w Augustowie, gdzie od początku 1940 r. do czerwca 1941 r. była siedziba NKWD, a w latach 1945-56 – Urzędu Bezpieczeństwa.

„Przede wszystkim to muzeum będzie uczyło miłości do małej Ojczyzny, czyli miłości do ziemi augustowskiej, a także do Suwalszczyzny. Przedstawimy te tragiczne wydarzenia, ale w konwencji takiej, że one nie mogą się powtórzyć nigdy więcej” – zaznaczyła prof. Magdalena Gawin, dyrektor Instytutu Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego.

Z kolei 12 lipca, w Narodowym Dniu Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej, ma być odsłonięta instalacja artystyczna – mur pamięci z nazwiskami i imionami ofiar obławy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl