fot. PAP/DPA

Instytut Ordo Iuris wyraża solidarność ze św. Janem Pawłem II

Instytut Ordo Iuris wyraża solidarność ze św. Janem Pawłem II. Prawnicy sprzeciwiają się również próbom „dyskredytacji naszych największych autorytetów”.

Instytut wystosował specjalny apel w związku z medialnymi pomówieniami na temat Papieża Polaka. Eksperci podkreślają w nim m.in., że materiał TVN 24 został oparty na dokumentach Służb Bezpieczeństwa preparowanych, by niszczyć Kościół, zeznaniach tajnych współpracowników oraz anonimowych wypowiedziach. Dodają też, że w reportażu pominięto ważne informacje.

W ostatnich tygodniach dopuszczono się bezprecedensowego ataku na św. Jana Pawła II, który jest autorytetem moralnym oraz fundamentem wiary i polskości – powiedział prezes Ordo Iuris, mec. Jerzy Kwaśniewski. Dlatego – jak wskazał – musimy zdecydowanie reagować.

– Poza merytoryczną odpowiedzią na ataki, które są bezpodstawne i wadliwe dokumentacyjnie, które są też pełne złej woli, trzeba odpowiedzieć, pokazując jedność narodową i chrześcijańską w obronie autorytetu. Jednym z gestów takiej jedności jest apel obrońmyjp2.pl – apel w obronie św. Jana Pawła II, jego autorytetu, na który przeprowadzany jest bezprecedensowy atak. W tej chwili jest to ponad 63 tysiące osób, które podpisały apel. Rzecz jasna apel wpisuje się w inicjatywę marszów papieskich, które ruszają w najbliższą niedzielę, pokazują naszą miłość do Ojca Świętego – podkreślił mec. Jerzy Kwaśniewski.

Apel w obronie dobrego imienia Papieża Polaka, w którym wyraża się sprzeciw wobec formułowanych oskarżeń, można podpisać na stronie obronmyjp2.pl.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl