fot. PAP/EPA

Indonezja: 21 ofiar śmiertelnych powodzi w Dżakarcie

Do 21 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi w stolicy Indonezji, Dżakarcie – poinformowały w czwartek władze. Z miasta ewakuowano ponad 31 tysięcy ludzi, w wielu dzielnicach odcięto dopływ prądu, sparaliżowana jest komunikacja.

Woda z wezbranych po monsunowych opadach rzek zalała tysiące domów zmuszając władze do odcięcia prądu i wody pitnej, w wielu dzielnicach sparaliżowany jest ruch drogowy i kolejowy. W wielu miejscach woda na ulicach przekracza poziom 2,5 metra. Ponad 31 tysięcy osób zostało ewakuowanych z miasta.

Spółka dostarczająca do miasta energię elektryczną poinformowała o zawieszeniu dostaw prądu w wielu rejonach. „Odcięliśmy zasilanie, aby uniknąć dalszych porażeń prądem” – zakomunikowano.

W Dżakarcie mieszka 10 milionów ludzi, a w całej aglomeracji stołecznej – około 30 mln. Jest to teren podatny na trzęsienia ziemi, powodzie i niekontrolowany przepływ wód gruntowych.

Władze podały, że najczęstsze przyczyny śmierci ofiar powodzi to utonięcie, porażenie prądem, hipotermia i zasypanie przez osuwające się zwały ziemi.

W Indonezji trwa obecnie pora deszczowa, która rozpoczęła się w listopadzie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl