fot. https://www.gov.pl/

Inauguracja projektu Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych

Kształcenie wysoko wykwalifikowanych kadr oraz wzmocnienie sektora nowych technologii – to główne cele Akademii Innowacyjnych Zastosowań Technologii Cyfrowych. Zainaugurowano projekt realizowany w ramach rządowego programu GovTech.

Przedsięwzięcie będzie realizowane w partnerstwie pomiędzy Kancelarią Prezesa Rady Ministrów i konsorcjum pięciu uczelni, które mają największe osiągnięcia w zakresie badań i dydaktyki w obszarach sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego i cyberbezpieczeństwa. Program będzie obejmował m.in. prowadzenie studiów II stopnia oraz indywidualną opiekę i wsparcie merytoryczne dla każdego studenta. W projekt włączyły się trzy politechniki i dwa uniwersytety. Traktujemy Akademię jako pilotaż – wskazał sekretarz stanu, Marek Zagórski, pełnomocnik Rządu do spraw Cyberbezpieczeństwa.

– Chcemy, po przeprowadzeniu tego projektu, zebrać doświadczenia po to, żeby w nowej perspektywie finansowej, która właśnie się zaczyna, upowszechnić wypracowany w ramach Akademii model pracy z najbardziej zdolnymi studentami. Będziemy prosić kolejne uczelnie po to, żebyśmy zrealizowali kilka celów. Najważniejszym z nich jest spowodowanie, aby najzdolniejsi mieli dodatkową ofertę, która spowoduje, że będą chcieli kształcić się na polskich uczelniach – powiedział Marek Zagórski.

W ramach akademii, wypracowanych ma zostać 60 projektów informatycznych, studenci wezmą udział ponad 100 krajowych i zagranicznych stażach oraz kilkudziesięciu konferencjach międzynarodowych. Wartość projektu realizowanego do 2023 roku to 51,5 mln zł.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl