fot. PAP/Darek Delmanowicz

IMGW: Ostrzeżenia przed silnym mrozem i intensywnymi opadami śniegu

Dziś rano IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia przed silnym mrozem, marznącymi opadami, które mogą powodować gołoledź, oraz intensywnymi opadami śniegu.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia w związku z prognozowanymi marznącymi opadami deszczu i deszczu ze śniegiem obowiązuje we wschodniej części województwa wielkopolskiego, województwie opolskim, większości województwa śląskiego, oraz południowych powiatach województwa dolnośląskiego.

W południowych powiatach województw: dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu.

Alert pierwszego stopnia w związku z silnym mrozem występuje na terenie powiatów: tatrzańskiego, nowosądeckiego i tarnowskiego w województwie małopolskim oraz w powiatach: sanockim, leskim i bieszczadzkim województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się wystąpienie warunków, które sprzyjają wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Mogą one powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

PAP/RIRM

drukuj