fot. Gryf / Alamy Stock Photo

IMGW ostrzega przed wezbraniem wody w Baryczy w Wielkopolsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed wzrostem poziomu wody w rzece Barycz w województwie wielkopolskim z możliwością przekroczenia stanów alarmowych. Alert obowiązuje do godzin porannych w poniedziałek.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wydano dla zlewni Baryczy (Wielkopolska) bez Orli i Polskiego Rowu. Jak poinformował IMGW, w okresie obowiązywania alertu możliwe jest podnoszenie się poziomu wody w rzece na tym obszarze do przekroczenia stanów alarmowych.

Alert drugiego stopnia obowiązuje do godz. 06.00 w poniedziałek.

Ostrzeżenie drugiego stopnia wydawane jest, gdy obserwowane lub prognozowane poziomy wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, z możliwością krótkotrwałego przekroczenia stanów alarmowych.

PAP

drukuj