PAP/Marcin Bielecki

IMGW ostrzega przed gołoledzią i roztopami

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego i pierwszego stopnia przed marznącymi opadami deszczu dla północno wschodniej części kraju oraz Beskidów. Dla powiatów górskich wydano też ostrzeżenia przed roztopami.

Alerty drugiego stopnia ostrzegające przed gołoledzią IMGW wydał dla województwa podlaskiego i wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Ostrzeżenia pierwszego stopnia obowiązują dla południowej części województw podkarpackiego i małopolskiego. Na drogach będzie ślisko.

IMGW ostrzega też przed roztopami, które wystąpią na terenie powiatów: karkonoskiego, kłodzkiego, cieszyńskiego, żywieckiego, nowotarskiego, tatrzańskiego, nowosądeckiego, gorlickiego, jasielskiego, krośnieńskiego, sanockiego, leskiego i bieszczadzkiego oraz Jeleniej Góry. Wzrost temperatury powoduje odwilż, a co za tym idzie niebezpieczne warunki na drogach.

„W czwartek najchłodniej będzie na Suwalszczyźnie, tam od 0 do 1 stopnia Celsjusza na plusie. W centrum kraju spodziewamy się około 3 stopni Celsjusza, podobnie będzie na południu kraju. Mroźne powietrze przesunie się bardzo powoli na wschód i będzie się robić coraz cieplej” – powiedział synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Szymon Ogórek.

Na północnym wschodzie i w Karpatach prognozowane są słabe opady deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. Na pozostałym obszarze deszcz.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl