IMGW ostrzega przed nadchodzącymi burzami na zachodzie kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi burzami w zachodniej Polsce. Wieczorem wystąpią dziś opady deszczu połączone z gradem i silnym wiatrem.

Maria Waliniowska z Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zaznacza, że w ciągu nadchodzącej nocy z zachodu do dzielnic centralnych będzie przemieszczał się pofalowany front chłodny.

– Będzie przemieszczał się bardzo wolno, w związku z tym zostały już wydane ostrzeżenia o burzach dla województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego (są to zagrożenia pierwszego stopnia), lubuskiego, wielkopolskiego i dolnośląskiego (zagrożenie drugiego stopnia). Wiatr w czasie burz w porywach będzie osiągał 90 km/h przy pierwszym stopniu zagrożenia, natomiast do 100 km/h przy drugim stopniu zagrożenia. Jeżeli chodzi o województwo pomorskie i kujawsko-pomorskie – tam również istnieje podobieństwo, że wiatr w czasie burz może być silniejszy niż 90 km/h (prawdopodobieństwo 30. proc.). W czasie burz opady deszczu 30 mm, a na Dolnym Śląsku nawet do 50 mm – wskazuje synoptyk.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl