fot. facebook.com

III Gdański Piknik Patriotyczny

16 września w Gdańsku odbędzie się organizowany przez Forum Młodej Prawicy III Gdański Piknik Patriotyczny. Tym wydarzeniem chcielibyśmy uczcić niepodległość, wspólnie spotkać się, żeby podziękować Bogu i wszystkim, którzy przyczynili się do odzyskania tej niepodległości za to, że dzisiaj mamy tę właśnie wolność, niezawisłość wolność wypowiadania się i możemy dbać o naszą Ojczyznę – powiedział Hubert Grzegorczyk.

https://twitter.com/GrzegorczykH/status/1037960627195658240

Wydarzenie zainauguruje Msza św. w Bazylice św. Brygidy w intencji Ojczyzny.

– Rozpoczynamy Mszą św. w intencji Ojczyzny w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku. To wyjątkowy kościół. Kościół solidarnościowy, który można nazwać najważniejszym kościołem patriotycznym na północy Polski – zaznaczył Hubert Grzegorczyk.

Następnie uczestnicy przemaszerują do Sali BHP. W jej okolicach będzie odbywał się piknik, podczas którego uczestnicy będą mogli spróbować kuchni polowej, a dzieci wziąć udział w konkursach z nagrodami czy skorzystać z różnorakich atrakcji.

– Po drodze do Sali BHP złożymy kwiaty pod pomnikiem poległych stoczniowców. Na miejscu, pod salą BHP, będą czekały różnego rodzaju atrakcje dla dzieci: zjeżdżalnie, różnego rodzaje animacje, konkursy z nagrodami. Każdy będzie mógł bezpłatnie posilić się kuchnią polową. Będą pokazy grup rekonstrukcyjnych, historycznych, będą różnego rodzaju stoiska partnerów pikniku – zapowiedział Hubert Grzegorczyk.

– Piknik polega też na tym, że bawimy się wspólnie w rytm muzyki. Odbędzie się koncert Norberta „Smoły” Smolińskiego, natomiast o godzinie 16.30 będziemy śpiewać pieśni artystyczne – dodał.

Patronat nad wydarzeniem objęli ks. abp Sławoj Leszek Głódź, Jarosław Sellin, Piotr Duda oraz Andrzej Jaworski.

RIRM

drukuj