III Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny w Cieszynie

„Rodzina chroni – chrońmy rodzinę!” – pod takim hasłem przejdzie dziś ulicami Cieszyna III Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny.

Marsz rozpocznie się o godzinie 13.30 na runku od wysłuchania specjalnych wystąpień i tradycyjnie poloneza wszystkich uczestników pochodu. Następnie o godzinie 14.00 wszyscy zebrani wyruszą w stronę Zamku, a później Wyższej Bramy, gdzie na dziedzińcu klasztoru sióstr boromeuszek, odbędzie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci, smacznym jedzeniem i spotkaniami ze wspólnotami.

Pokojowa manifestacja to okazja do przypomnienia, że życie człowieka jest święte, a rodzina jest fundamentem społeczeństwa – podkreślają organizatorzy. Inicjatywa jest także sprzeciwem wobec, m.in. aborcji, in vitro, eutanazji i promocji teorii gender w polskich szkołach.

Organizatorem jest cieszyńska wspólnota „Nikodem – Mężczyźni w modlitwie”, zrzeszająca mężów i ojców modlących się za swoje dzieci i żony.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl