(fot. PAP)

II Konferencja Smoleńska

W Warszawie rozpoczęła się II Konferencja Smoleńska. Dwudniowa debata poświęcona jest mechanizmowi zniszczenia oraz analizie mechanizmu lotu i okoliczności towarzyszących katastrofie smoleńskiej.

W spotkaniu bierze udział ponad 100 naukowców z kraju i ze świata. Dziś naukowcy skupią się na aspektach technicznych związanych ze zniszczeniem samolotu TU-154M. Jutro z kolei przewidziane są sesje: medyczna, socjologiczna i prawna. Poseł Antoni Macierewicz, szef parlamentarnego zespołu zajmującego się tragedią Smoleńską,  podkreśla, że spotkanie przyniesie przełomowe ustalenia dotyczące katastrofy.

– Strona rządowa będzie musiała na nowo przeanalizować  swoją propagandę. Stan faktyczny stwierdzony przez naukowców, po konsultacjach na kilku Międzynarodowych Konferencjach w Stanach Zjednoczonych, stanowczo zaprzecza koncepcji, analizie i sposobowi przedstawiania przebiegu wydarzeń, które mówią o uderzeniu samolotu w brzozę. Takie fakty nie mogły mieć miejsca i to z punktu widzenia naukowego zostanie wykazane w sposób absolutnie wiarygodny i bezdyskusyjny – mówił Antoni Macierewicz.

RIRM

drukuj