Za miesiąc SN rozpatrzy skargę rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej

23 lipca Sąd Najwyższy zajmie się skargą rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej na przewlekłość śledztwa prokuratury wojskowej. Poinformował o tym „Nasz Dziennik”. Wyjaśnił, że obecnie skład sędziowski zapoznaje się z aktami postępowania.

Skargę do Izby Wojskowej Sądu Najwyższego złożyło w kwietniu 8 rodzin. Wśród zaniepokojonych przewlekłością śledztwa jest Andrzej Melak, brat Stefana Melaka, który zginął pod Smoleńskiem.

– Nie możemy się zgodzić na fałszerstwa, manipulacje, pobieżne badanie i wieczne czekanie, odciąganie w czasie wyników tego śledztwa. To nie jest śledztwo, które ma na celu dotarcie do prawdy, ale raczej – można powiedzieć – jest to przeciąganie tego śledztwa po to, żeby naród o tym zapomniał, a zainteresowani nigdy się o prawdziwych przyczynach nie dowiedzieli. My musimy wykorzystać każdą nadarzającą się okoliczność, by protestować, by pokazywać, że to, co się dzieje jest po prostu nie do przyjęcia –  zaznacza Andrzej Melak.

SN po rozpatrzeniu skargi rodzin ofiar może nakazać przeprowadzenie określonych czynności ale też przyznać odszkodowanie. Katastrofa rządowego Tu-154 M miała miejsce 10 kwietnia 2010 r. Zginęło w niej 96 osób z prezydentem Lechem Kaczyńskim na czele.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl