archiwumpamieci.pl

II edycja projektu „Archiwum Pełne Pamięci”

Instytut Pamięci Narodowej zainaugurował drugą edycję projektu „Archiwum Pełne Pamięci”. Nowa odsłona wprowadza dodatkowe możliwości oparte na nowoczesnych technologiach.

Inauguracja drugiej edycji programu „Archiwum Pełne Pamięci” odbyła się we wtorek na stadionie PGE Narodowy. Celem projektu jest dotarcie do osób prywatnych, stowarzyszeń i organizacji polonijnych oraz archiwów zagranicznych, aby nawiązać współpracę zmierzającą do pozyskania i zabezpieczenia materiałów obrazujących historię Polski i Polaków w XX wieku.

https://twitter.com/ipngovpl/status/1528744646238781441

W nowej odsłonie programu znajdziemy m.in. rozszerzenie współpracy zagranicznej, podcasty, a także możliwość przesyłania dokumentów do oceny archiwalnej z dowolnego urządzenia elektronicznego.

– Intensyfikujemy działania wokół tego projektu. Jest nowa strona internetowa i nowe rozwiązania na tej stronie internetowej. Ona nie będzie tylko informować o projekcie, ale jest także responsywna, jest edukacyjna; sprawi, że wiele pamiątek – mam ogromną nadzieję – do nas trafi. Poszerzamy także działalność tego flagowego dla Instytutu Pamięci Narodowej projektu na te kontynenty, na których nie było jeszcze Instytutu Pamięci Narodowej, a więc spoglądamy dzisiaj w kierunku Ameryki Południowej, w kierunku Nowej Zelandii. Myślimy także o tym, aby zaopiekować się dziedzictwem w Indiach – mówił prezes IPN, dr Karol Nawrocki.

Dostępna jest już nowa strona projektu.

Obok informacji nt. sposobu przekazania pamiątek, dostępne są tam też historie do odsłuchania i dokumenty przekazane dotychczas IPN w ramach projektu.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl