fot. pixabay.com

II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „W służbie ludziom i przyrodzie”

W miejscowości Muczne na Podkarpaciu rusza II edycja Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „W służbie ludziom i przyrodzie”. Tematem przewodnim będzie działalność patriotyczna oraz społeczno-przyrodnicza leśników i myśliwych. Organizatorami konferencji są m.in. Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe oraz zarząd okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu.

Swoje prelekcje wygłoszą naukowcy z kilku ośrodków akademickich i pasjonaci, wśród nich prof. Dariusz Gwiazdowicz i prof. Władysław Chałupka. W wydarzeniu będzie uczestniczył także wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa Edward Siarka. O znaczeniu konferencji mówił Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnobrzegu Robert Rafał Bąk.

– Tematem przewodnim konferencji naukowej jest działalność patriotyczna, wolnościowa myśliwych i leśników. Samo zagadnienie pokazuje biografię myśliwych i leśników, którzy na przełomie ostatniego stulecia i wcześniejszych czasów walczyli o wolność i suwerenność naszego kraju. To jest ciekawy obszar w dziedzinie nauki, bowiem biografie tych osób są niewykorzystane, nie służą jako wzór. My je odkopujemy, odgrzebujemy, a prelegenci prezentują biografie tych osób. W ten sposób pokazujemy, że leśnik i myśliwy to był również obrońca polskości, wolności i demokracji w Polsce – zaznaczył Robert Rafał Bąk.

 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl