fot. twitter.com

I Polsko-Francuskie Forum Przemysłu Przyszłości

W siedzibie Ministerstwa Rozwoju w Warszawie po południu rozpocznie się I Polsko-Francuskie Forum Przemysłu Przyszłości. To pierwsze tak duże wydarzenie polsko-francuskie po wejściu Polski do Unii Europejskiej. Oczekiwany jest w nim udział ponad 300 firm z obu krajów.

Organizatorami wydarzenia są Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Klimatu, Francusko-Polska Izba Gospodarcza oraz Konfederacja Lewiatan.

W forum wezmą udział m.in. minister klimatu Michał Kurtyka i francuski minister gospodarki i finansów Bruno le Maire. Będziemy rozmawiać o wspólnych wyzwaniach – podkreśliła minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

– O wyzwaniach, jakie dla gospodarki i dla przemysłu stanowi nowy „Europejski Zielony Ład”. O transformacji w stronę przemysłu 4.0 oraz o tym, gdzie jeszcze moglibyśmy współpracować lepiej na łonie gospodarki. Podczas tego forum zostanie podpisany szereg porozumień i partnerstw, które zrealizują w najbliższym czasie wysokowartościowe inwestycje w Polsce i we Francji – powiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

Francja jest dla polski 6. partnerem pod względem obrotów handlowych i 4. pod względem eksportu. Jest także 4. największym inwestorem w naszym kraju.

Z danych Ministerstwa Rozwoju wynika, że przez 11 miesięcy 2019 r. wartość polskiego eksportu do Francji wyniosła prawie 13 mld euro.

Dziś z dwudniową oficjalną wizyta przybył prezydent Francji Emmanuel Macron. W Warszawie spotkał się m.in. z prezydentem Andrzejem Dudą. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj