fot. Monika Tomaszek

I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę

Zarząd Główny Polskiego Związku Łowieckiego oraz Zarząd Okręgowy w Częstochowie zapraszają do udziału w I Ogólnopolskiej Pielgrzymce Myśliwych na Jasną Górę, która odbędzie się 24 października 2021 roku. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja oraz TV Trwam.

24 października br. odbędzie się I Ogólnopolska Pielgrzymka Myśliwych na Jasną Górę. Organizatorem religijnego spotkania myśliwych jest Zarząd Główny PZŁ wraz z Zarządem Okręgowym PZŁ w Częstochowie. Zaproszenie skierowane jest do zarządów okręgowych, zarządów kół, pocztów sztandarowych oraz wszystkich indywidualnych członków Polskiego Związku Łowieckiego.

„Polski Związek Łowiecki zbliża się do obchodów 100-lecia swojej działalności, które przypadają w 2023 roku. Jak wynika z naszej historii, obecnie organizowana Pielgrzymka Myśliwych o zasięgu ogólnokrajowym jest pierwszą od chwili powstania naszej organizacji. A za tym jest to wydarzenie o charakterze historycznym, pisanym przez obecne pokolenie polskich myśliwych” – informują organizatorzy.

Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. Sylwestra Dziedzica, kapelana krajowego PZŁ.

Plakat pielgrzymka format A3_8.10.2021

Szczegółowy program I Ogólnopolskiej Pielgrzymki Myśliwych na Jasną Górę:

10.00 – Zbiórka myśliwych i pocztów sztandarowych (Aleje NMP, plac Biegańskiego w Częstochowie).

10.15 – Przemarsz pocztów sztandarowych do bazyliki NMP w asyście orkiestry myśliwskiej.
11.00 – Msza św. koncelebrowana, a po niej odsłonięcie tablicy upamiętniającej pielgrzymkę.
12.30 – Poczęstunek.

 

radiomaryja.pl

 

drukuj