fot. PAP/Radek Pietruszka

I Marsz Świętego Huberta

Ulicami Warszawy przeszedł dziś I Marsz Świętego Huberta. Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili w ten sposób rolnicy, leśnicy i myśliwi.

I Marsz Świętego Huberta to wydarzenie patriotyczno-historyczne nawiązujące do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

– Jesteśmy apolityczni, a marsz nie jest skierowany przeciwko komukolwiek – podkreślała Marcelina Puchalska z Ekologicznego Forum Młodzieży.

Organizatorem marszu było Ekologiczne Forum Młodzieży – skupiające młodych miłośników przyrody. Na to wydarzenie przyjechali rolnicy, leśnicy i myśliwi z różnych rejonów Polski.

– To jest pokazanie, że chcemy być widoczni, chcemy kochać Ojczyznę i jej służyć – akcentował ks. Tomasz Duszkiewicz, kapelan Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Wkład leśników w odzyskanie przez Polskę niepodległości jest nie do przecenienia.

– Leśnicy wiele wnieśli do odzyskania niepodległości przez Polskę – mówił Stefan Traczyk, nadleśniczy nadleśnictwa Jabłonna.

I wiele wnoszą także i dziś.

– Lasy obecnie są gospodarowane wręcz wzorowo. Nasza gospodarka leśna jest ewenement na skalę europejską, a może nawet i szerzej. Polska potrzebuje leśników. Dzięki ich pracy mamy tak wspaniałe obecnie lasy. Tych lasów o ogromnej bioróżnorodności jest coraz więcej – podkreślał leśnik Ariel Rydlewicz.

Wspólnie z leśnikami o niepodległość walczył także Kościół, który jak zwracali uwagę organizatorzy marszu jest dziś bezpardonowo atakowany. Lewacki nurt psychologiczny określony jako animizacja człowiek i humanizacja zwierząt niszczy wielki dorobek leśników. Podczas marszu popłyną apel o zachowanie polskiego tradycyjnego modelu leśnictwa i łowiectwa oraz respektowanie prawa naturalnego. Bo coraz bardziej zaczyna się liczyć ideologia a nie wiedza – podkreślał Adam Gąsiorowski z Ekologicznego Forum Młodzieży.

– Brak rozmienia prawa naturalnego może prowadzić do deformacji prawnej, czego najlepszym przykładem jest m.in. uchwalone w tym roku prawo łowieckie czy też prawo ochrony zwierząt, traktujące zwierzęta jako podmiot – mówił Adam Gąsiorowski z Ekologiczne Forum Młodzieży.

Wokół marszu pojawiło się wiele manipulacji w mediach liberalno-lewicowych, które próbowały zrobić z historyczno-patriotycznego spotkania marsz niezadowolonych z rządu PiS. Powielono także kłamstwa, że tę rzekomo antyrządową manifestację organizuje Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR i prof. Jan Szyszko. Powielanie tych kłamstw jak podkreśla w specjalnym oświadczeniu Redakcja Informacyjna Radia Maryja i TV Trwam jest tylko i wyłącznie dzieleniem Polaków [czytaj więcej].

TV Trwam News/RIRM

drukuj