fot. PAP/Wojtek Jargiło

Humanitarna misja kierowców minibusów z Rzymu na Ukrainę

Czterech kierowców minibusów, którzy w Rzymie przewożą turystów i osoby w podróży służbowej, pojechało z misją humanitarną na Ukrainę. Zabrali stamtąd 22 osoby uciekające przed wojną; kobiety i dzieci. Jadąc na wschód załadowali swoje pojazdy darami dla ludności.

Wyprawę kierowców z Wiecznego Miasta opisał portal Roma Today podkreślając, że obecny międzynarodowy kryzys spowodowany rosyjską napaścią zmobilizował do działania wszystkich; także tych, którzy na co dzień pokazują Rzym turystom.

Czterech mężczyzn wyruszyło z misją do Lwowa i Tarnopola, dokąd zawieźli lekarstwa, artykuły sanitarne, żywność, jedzenie i koce. Wypełnionymi po dach minibusami pokonali 1 900 kilometrów. W drodze powrotnej z Ukrainy, po dostarczeniu pomocy, zabrali ze sobą 16 kobiet i sześcioro dzieci, a także szczeniaka labradora.

Cztery osoby przewieźli do Polski, o co poprosiły. Następnie wyruszyli do Włoch. Dwie osoby zawieźli do Werony, a osiem do miejscowości Cattolica w regionie Emilia-Romania. Pozostali pasażerowie pojechali do Rzymu.

Po raz drugi w tę samą trasę – z pomocą i po następnych uchodźców –  zamierzają wyruszyć w najbliższych dniach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl