fot. pixabay.com

Hotele wznawiają działalność z zachowaniem reżimu sanitarnego

Od dziś przywrócona zostaje działalność hoteli z zachowaniem reżimu sanitarnego. Luzowanie obostrzeń pandemicznych to następstwo spadku liczby zakażeń COVID-19.

Dziś wchodzi w życie rozporządzenie Rady Ministrów, które przywraca do 5 czerwca działalność hoteli z wyjątkiem strefy restauracyjnej i spa. W hotelach będzie obowiązywał jednak limit gości. Wynosi on maksymalnie 50 proc. zajętych pokoi. Ograniczenia nie stosuje się w przypadku m.in. żołnierzy Sił Zbrojnych RP.

W dokumencie wskazano, że do 14 maja posiłki dla gości hotelowych mogą być dostarczane tylko do pokoju i jedynie tym, którzy spędzą w obiekcie co najmniej jedną dobę. Lokale gastronomiczne do tego czasu mogą również sprzedawać posiłki tylko na wynos. Otwarcie hoteli to wyczekiwana decyzja rządu nie tylko przez branżę, ale również turystów – podkreśla Rafał Szlachta, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

– Decyzje rządu są bardzo wyważone, ale i potrzebne. Są oczekiwane przez branżę noclegową, a przede wszystkim. Jesteśmy zmęczeni zamknięciem i czekaniem. Teraz jest możliwość podróżowania, przy spełnieniu wszystkich warunków sanitarno-epidemiologicznych, co sprawi, że będzie najbezpieczniej, jak tylko można – mówi Rafał Szlachta.

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od 15 maja mają również zostać otwarte m.in. ogródki w restauracjach i innych stałych placówkach gastronomicznych. Ta forma serwowania posiłków będzie też możliwa na stacjach paliw.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl