Holandia. Zatrzymano nastolatka podejrzanego o rozpowszechnianie propagandy ISIS

Holenderska policja zatrzymała 18-latka podejrzanego o rozpowszechnianie propagandy tzw. Państwa Islamskiego – poinformowała w środę prokuratura. Na mocy decyzji sędziego zatrzymany pozostanie w areszcie śledczym przez co najmniej dwa tygodnie.

Nastolatka zatrzymano 15 czerwca w Utrechcie. Jest podejrzany o rozpowszechnianie propagandowych materiałów wideo ze scenami przemocy. Śledczy nie wykluczają też, że udostępniał on instrukcje wytwarzania materiałów wybuchowych.

Na razie 18-latkowi nie przedstawiono zarzutów.

Holenderskie służby bezpieczeństwa ostrzegają, że istnieje prawdopodobieństwo, iż w Holandii dojdzie do zamachu terrorystycznego. Od marca 2013 roku obowiązuje  w tym kraju czwarty stopień zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali.

Reuters odnotowuje, że wielu młodych ludzi z Holandii przyłączyło się w ostatnich latach do ISIS na Bliskim Wschodzie; władze obawiają się, że ci ludzie mogą dokonywać zamachów po powrocie do kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl