fot. PAP/EPA

Holandia wydaje Australii azjatyckiego „El Chapo”

Tse Chi Lop, 56-letni Kanadyjczyk chińskiego pochodzenia, uważany za jednego z najpotężniejszych handlarzy narkotyków na świecie, zostanie przekazany australijskiemu wymiarowi sprawiedliwości. Na ekstradycję przestępcy, zwanego azjatyckim „El Chapo”, wraził zgodę sąd w Rotterdamie.

Tse Chi Lop został aresztowany w styczniu br. na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Był poszukiwany na wniosek australijskiej policji, która oskarża go o kierowanie gangiem, odpowiedzialnym za sprowadzanie do kraju aż 70 proc. wszystkich narkotyków.

Pod koniec czerwca w sądzie w Rotterdamie rozpoczął się proces o ekstradycję przestępcy, który ze względu na skalę operacji jest porównany do meksykańskiego barona narkotykowego Joaquina „El Chapo” Guzmana i uważany za jednego z największych handlarzy narkotyków na świecie.

Sąd w Rotterdamie uznał, że oskarżonego można wydać Australii, gdzie „czeka go sprawiedliwy proces”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl