fot. pixabay.com

Holandia: Przeciwne obostrzeniom teatry i filharmonie wznowiły działalność jako siłownie i salony fryzjerskie

Wiele teatrów i sal koncertowych w Holandii w środę wznowiło działalność jako siłownie i zakłady fryzjerskie w proteście przeciw obostrzeniom pandemicznym. Ze względu na lockdown instytucje kultury są nadal zamknięte, jednak do pracy wrócili m.in. fryzjerzy. „W żartobliwy sposób chcemy zwrócić uwagę na absurdalną sytuację” – powiedziała stacji RTL Mirjam Barendregt, dyrektor Teatru Orfeusza w Apeldoorn.

Z informacji dziennika „Algemeen Dagblad” wynika, że w akcji uczestniczyło około 70 teatrów i sal koncertowych w całym kraju, które na kilka godzin „przekształciły się” w salony fryzjerskie, studia masażu lub siłownie.

Słynna Concertgebouw w Amsterdamie rano rozpoczęła akcję od symfonii, podczas której na scenie zawodowi fryzjerzy obcinali włosy „klientom”, którzy zgłosili się na ochotnika. Burmistrz miasta Femke Halsema zapowiedziała wyciągnięcie konsekwencji wobec amsterdamskich instytucji, które złamią prawo.

Z informacji krajowych mediów wynika, że podobnie jest stanowisko władz Rotterdamu, Hagi oraz Utrechtu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl