PAP/EPA

Holandia: policja odblokowała autostradę A12 w Hadze, zatrzymano setki protestujących

Funkcjonariusze holenderskiej policji usunęli w sobotę tzw. aktywistów klimatycznych blokujących autostradę A12 w Hadze – poinformowała komenda policji w tym mieście. Rzecznik policji podał, iż zatrzymano setki osób, z których jedna ugryzła policjanta.

Do próby zablokowania ruchliwej autostrady doszło już przed południem, jednak wówczas policjanci przy pomocy armatek wodnych rozpędzili działaczy organizacji Extinction Rebellion, protestujących przeciwko paliwom kopalnym.

Po godzinie 12.00 setkom demonstrantów udało się zablokować autostradę, jednak nie trwała ona zbyt długo. Po kilku godzinach funkcjonariusze policji ponownie użyli armatki wodnej i usunęli protestujących.

PAP

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl