fot. PAP/EPA

Holandia: protest przeciwko rządowej polityce ochrony środowiska

Rolnicy i robotnicy budowlani protestowali w środę w Holandii, poruszając się powoli w konwojach podczas porannego szczytu, żeby zademonstrować swój sprzeciw wobec polityki rządu mającej na celu ograniczenie zanieczyszczenia środowiska.

Służby drogowe ostrzegały osoby dojeżdżające do pracy, że poranne godziny szczytu będą bardziej zatłoczone niż zwykle.

Policja nałożyła kary na niektórych rolników za jazdę ciągnikami po autostradzie. Funkcjonariusze zamknęli główną autostradę w pobliżu Amsterdamu, gdy rolnicy wyjechali ciągnikami na tę trasę.

Jeden z protestujących powiedział holenderskiemu nadawcy NOS, że akcja ma na celu wykazanie, iż robotnicy budowlani są gotowi podjąć działania w celu ochrony swoich źródeł dochodów, które – jak twierdzą – są zagrożone przez działania mające na celu zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska.

Jak pisze Associated Press, wiele projektów budowlanych zostało wstrzymanych na początku 2019 roku, kiedy holenderski sąd orzekł, że polityka rządu dotycząca udzielania pozwoleń na budowę narusza europejskie przepisy dotyczące zanieczyszczenia środowiska.

Do środowych protestów doszło dzień po przyjęciu przez Senat Holandii ustawy mającej na celu ograniczenie emisji tlenku azotu. Nowe przepisy zmuszają rolników do zmiany pasz dla zwierząt hodowlanych i rozszerzenia dobrowolnego programu skupu trzody chlewnej.

Nowe przepisy, które zostały już zatwierdzone przez niższą izbę parlamentu, zmieniają również ograniczenie prędkości na holenderskich autostradach ze 130 do 100 km na godzinę.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl