PAP/EPA

Hiszpania: Wulkaniczne popioły spowodowały zamknięcie lotniska na La Palmie

Popioły wydostające się z wulkanu Cumbre Vieja, który od 19 września znajduje się w fazie erupcji, doprowadziły do zamknięcia w czwartek lotniska na kanaryjskiej wyspie La Palma, podała obsługująca hiszpańskie lotniska spółka Aena.

Jej kierownictwo wyjaśniło, że „nagromadzenie wulkanicznego popiołu stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu lotniczego” na La Palmie.

W czwartek także obsługujące połączenia z tą kanaryjską wyspą linie lotnicze Binter i Canarifly ogłosiły, że do końca dnia odwołują wszystkie rejsy na La Palmę.

Władze Wysp Kanaryjskich ujawniły, że rozpoczynają przygotowania do budowy na La Palmie domów z prefabrykatów. Zakwaterowanie w nich miałaby znaleźć część osób, które po erupcji Cumbre Vieja została zmuszona do ewakuacji. W sumie swoje miejsca zamieszkania zostawiło blisko 6000 mieszkańców wyspy.

Z kolei hiszpański portal “20 Minutos” potwierdził, że uruchomione zbiórki dla poszkodowanych przez wybuch wulkanu pozwoliły zebrać do środy na całym świecie z darowizn kwotę ponad 7 mln euro.

We wtorek rząd Hiszpanii zatwierdził pomoc finansową dla La Palmy o wartości ponad 213 mln euro. Tydzień wcześniej gabinet Pedro Sancheza skierował na wsparcie dla mieszkańców tej wyspy 10,5 mln euro.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl