Grecja: Banki będą zamknięte we wtorek i środę

Greckie banki pozostaną zamknięte jeszcze we wtorek i środę, a dzienny limit wypłat z bankomatu zostanie utrzymany na poziomie 60 euro – poinformowała w poniedziałek szefowa związku greckich banków Luka Kaceli, którą cytuje grecka agencja Ana.

Informację przekazano po zakończeniu spotkania przedstawicieli greckich banków z wiceministrem finansów Dimitrisem Mardasem.

Banki są zamknięte od ubiegłego poniedziałku w związku z masowymi wypłatami oszczędności przez Greków zaniepokojonych sytuacją w kraju.

W ubiegłym tygodniu władze w Atenach wprowadziły kontrole przepływu kapitałów i zdecydowały o zamknięciu banków po zamrożeniu przez Europejski Bank Centralny pomocy dla Grecji; było to następstwem załamania się rozmów między Atenami a zagranicznymi wierzycielami. Początkowo banki miały zostać otwarte we wtorek.

Kontrole przepływu kapitałów wprowadzono, aby zapobiec załamaniu się systemu bankowego w Grecji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl