Gościkowo-Paradyż: Dyskusja nt. współczesnych zagrożeń, mogących uzależnić dzieci

W Gościkowie – Paradyżu trwa dyskusja nt. współczesnych zagrożeń, które mogą uzależnić dzieci. Uczestnicy omówią też projekt „Młodzi trzeźwi i wolni” współfinansowany ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Trzeźwość, szczególnie w Polsce, to naglący problem – zaznacza Małgorzata Sojka, prezes fundacji Signum Magnum, która chroni dzieci przed uzależnieniami.

Temat wymaga pewnych rozwiązań nowych, prawnych, też w dziedzinie wychowania. Powinien on rzeczywiście zmobilizować jak największą grupę ludzi odpowiedzialnych z różnych środowisk. Mam na myśli oczywiście wspólnotę Kościoła, rodzinę, państwo, samorządy tak jak nakreśla to Narodowy Program Trzeźwości – powiedziała Małgorzata Sojka.

Natomiast w piątek odbędzie się I Kongres Trzeźwości Ziem Zachodnich Polski. Podczas wydarzenia wypracowane zostaną nowe rozwiązania prawne i systemowe dla realizacji Narodowego Programu Trzeźwości.

Wydarzeniu patronuje Zespół KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych pod przewodnictwem ks. bp. Tadeusza Bronakowskiego.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl