fot. Małgorzata Pabis

Gmina Koniecpol bez wody. Efekt działania poprzedniej władzy

Premier Beata Szydło odwiedziła dziś mieszkańców gminy Koniecpol, gdzie nie ma wody. Poprzednie władze samorządowe, zadłużyły gminę i nie było środków na budowę wodociągu.

Problem był rozwiązywany doraźnie – wodę przywożono cysternami. Mieszkańcy Kuźnicy Grodziskiej napisali list do premier Beaty Szydło z prośbą o pomoc.

Władza jest po to, aby służyć i rozwiązywać problemy – dlatego tutaj jestem – powiedziała na konferencji transmitowanej przez TVP info szefowa rządu premier Beata Szydło.

– Od razu podjęliśmy działania. Zwróciłam się z prośbą do pana wojewody, który bardzo szybko zareagował. W tej chwili są środki przeznaczone na przygotowanie programu inwestycyjnego, projektu budowy wodociągu i dajemy pieniądze na to, by ten wodociąg był wybudowany. Gmina Koniecpol musi mieć wodę, bo jest gminą, która leży w środku Europy i jest częścią Unii Europejskiej. To jest dzisiaj ten poważny problem. W UE spieramy się o  różne sprawy, ale Unia Europejska musi dzisiaj słyszeć, że istnieją gminy, w których nie ma wody. Naszym obowiązkiem jest zrobić wszystko, żeby ta woda była – podkreśliła szefowa rządu.

Premier została także zapytana o kwestię spotu informacyjnego o segregacji śmieci, na który poprzedni rząd PO-PSL wydał blisko 4 mln złotych.

– Dla mnie bulwersujące jest, że nie ma pieniędzy na budowę wodociągu, a było 4 mln zł. na spoty! Władza była oderwana od rzeczywistości, my to zmieniamy –  powiedziała Beata Szydło.

RIRM

drukuj