Głogów: Znaleziono bombę z czasów II wojny światowej, trwa ewakuacja ponad 2 tys. osób

Niewybuch o wadze ok. 250 kg odkryto w Porcie Kolegiackim w Głogowie (Dolnośląskie). Na czas usuwania bomby ewakuowanych będzie ponad 2 tys. mieszkańców z obszaru Ostrowa Tumskiego.

Jak powiedział PAP aspirant Łukasz Szulikowski z głogowskiej policji, rano rozpoczęła się ewakuacja mieszkańców w strefie zagrożonej, w promieniu 600 metrów od miejsca znalezienia niewybuchu. Ewakuowanych będzie od 2 do 3 tys. mieszkańców, którzy przewożeni są autokarami do pobliskiej szkoły.

„Na czas usuwania bomby zamknięto kilka zakładów pracy po stronie Ostrowa Tumskiego, a także Muzeum Archeologiczne i Zakład Energetyczny. Niedaleko znajdują się jeszcze budynki mieszkalne i wieżowce” – poinformował Łukasz Szulikowski.

Od godz. 10.00, przez co najmniej godzinę, zamknięty będzie także most na Odrze, fragment drogi krajowej nr 12. Niewybuch o wadze ok. 250 kg znaleziono w Porcie Kolegiackim. Była to bomba z czasów II wojny światowej. Odkryto ją podczas prac oczyszczania dna Odry. Jak powiedział Łukasz Szulikowski, rejon był przygotowywany pod rekreację dla mieszkańców Głogowa.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl