Gliński na czele nowego stowarzyszenia Program dla Polski

Stowarzyszenie Program dla Polski powołał w poniedziałek prof. Piotr Gliński i współpracujący z nim eksperci; cel to opracowanie kompleksowego programu dla kraju i odbudowanie debaty publicznej – poinformował jeden ze współzałożycieli stowarzyszenia Maciej Świrski. 

Gliński, który były kandydatem PiS na premiera rządu technicznego, jest przewodniczącym stowarzyszenia. W jego władzach znaleźli się również: prof. Witold Modzelewski, była prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska i była prezes PKP Intercity Czesław Warsewicz.

 – Celem stowarzyszenia jest odbudowa debaty publicznej w Polsce oraz wypracowanie propozycji programowych dających możliwość wyjścia z trudnej sytuacji, która powstała po 6 latach rządów koalicji PO-PSL. Będziemy organizować debaty, seminaria, konferencje programowe i naukowe – powiedział Świrski. Stowarzyszenie zamierza też wydawać publikacje, raporty i analizy.

„Korzystając z dotychczasowego dorobku misji rządu eksperckiego będziemy opracowywać kompleksowy program dla Polski. Chcemy też odbudować merytoryczną debatę publiczną. Będziemy organizować spotkania naukowców i ekspertów przedstawiające ich spojrzenie na newralgiczne punkty życia społecznego, gospodarczego i politycznego Polski. Treść tych debat przyczyni się do wzbogacenia proponowanego przez nas programu zmian. Mamy nadzieję, że tak wypracowana propozycja programowa zostanie wdrożona, gdy nastaną ku temu odpowiednie warunki polityczne” – czytamy w przekazanym w poniedziałek oświadczeniu założycieli stowarzyszenia.

Podkreślili oni, że odwołują się do wartości patriotycznych i zamierzają współpracować ze wszystkimi, dla których wartością nadrzędną jest dobro państwa polskiego, szczególnie z PiS, a także z innymi organizacjami politycznymi, obywatelskimi i eksperckimi.

Gliński w marcu, po tym jak Sejm odrzucił wniosek PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, zapowiadał, że ze swoją grupą ekspertów będzie pracował „w formule płaszczyzny eksperckiej”, „think-tanku, sytuującym się na scenie od centrum po prawicę”.

– Być może na bazie stowarzyszenia nasze prace przerodzą się w rodzaj szerszego ruchu o charakterze inteligencko-eksperckim. Mam dużo sygnałów, że są środowiska, osoby chętne do jego tworzenia. Byłby to ruch obywateli, który będzie chciał artykułować rozwiązania programowe i wywierać presję, zmuszać klasę polityczną, żeby je realizować – powiedział Gliński  w kwietniu.

 

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl