fot. twitter.com/ipngovpl

Gdańsk: IPN rozdaje książki miłośnikom historii

Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej rozdaje książki poświęcone najnowszym dziejom Polski w ramach akcji „Uwalniamy książki – dzielimy się wiedzą”.

Jan Hlebowicz z gdańskiego IPN powiedział w czwartek, że celem akcji jest tytułowe „dzielenie się wiedzą” o najnowszej historii Polski, promowanie czytelnictwa, a także dorobku wydawniczego Instytutu Pamięci Narodowej.

Inicjatywa rozpoczęła się w grudniu 2019 r. Publikacje od IPN Gdańsk otrzymały już m.in. Gminna Biblioteka Cewice, Filia GBC w Tomaszewie Lęborskim, Szkoła Podstawowa w Redkowicach, Biblioteka Publiczna Gminy Nowa Wieś Lęborska oraz Wejherowskie Towarzystwo Historyczne.

Książki wkrótce trafią również do: Instytutu Dziedzictwa Solidarności, Archiwum Straży Granicznej, Muzeum w Solcu Kujawskim, Biblioteki w Solcu Kujawskim.

„W trudny dla wielu czas epidemii koronawirusa w Polsce, kiedy ograniczone jest poruszanie oraz uczestnictwo w wydarzeniach kulturalno-naukowych IPN Gdańsk chce kontynuować akcję. Zapraszamy wszystkich miłośników historii do zamawiania dowolnego egzemplarza książki poświęconej najnowszym dziejom naszego kraju” – powiedział Jan Hlebowicz.

Akcja jest skierowana do wszystkich miłośników historii. Każdy chętna osoba może zamówić dowolny egzemplarz książki z podanej przez IPN listy w jednym egzemplarzu. Stowarzyszenia, instytucje, szkoły biblioteki etc. mogą zamówić większą ilość egzemplarzy danego tytułu.

Akcja obejmuje odbiorców mających siedzibę na terenie Oddziału IPN w Gdańsku i Delegatury IPN w Bydgoszczy.

„Jesteśmy jednak otwarci także na zgłoszenie z innych rejonów. Prosimy o kontakt. Akcja będzie trwała do wyczerpania zapasów” – dodał Jan Hlebowicz.

Wysyłka jest jedynym możliwym sposobem na odbiór książek i będzie realizowana raz w tygodniu. Warunkiem udziału w akcji IPN będzie potwierdzenie przez odbiorcę faktu otrzymania publikacji i możliwość wykorzystania powyższego w naszych mediach.

Książki można zamawiać pisząc na adres email: marcin.weglinski@ipn.gov.pl podając tytuły i liczbę egzemplarzy (dot. stowarzyszeń, szkół, bibliotek etc.), a także adres do wysyłki. Na ten sam adres e-mail należy wysłać potwierdzenie udziału w akcji.

Lista książek jest dostępna na stronie IPN w Gdańsku: https://gdansk.ipn.gov.pl/.

PAP

drukuj