fot. cbsp.policja.pl

Gdańsk: CBŚP i KAS udaremniły przemyt 9 mln nielegalnych papierosów

Funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i pomorskiej KAS udaremnili przemyt ponad 9 mln nielegalnych papierosów. Były one ukryte w kontenerze, który przypłynął z Wietnamu do Gdyni i w którym – według deklaracji – miały być buty.

O udaremnieniu przemytu poinformowały w piątek służby prasowe Centralnego Biura Śledczego Policji oraz pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej.

Jak wyjaśniono w komunikacie, funkcjonariusze gdańskiego CBŚP i Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni zdobyli informację o planowanym przemycie dużej ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ukryty w kontenerze przemyt miał dotrzeć do Trójmiasta droga morską z Wietnamu.

Funkcjonariusze obu służb przeprowadzili kontrolę, która potwierdziła wcześniej pozyskane informacje. Kontrabandę znaleziono w jednym z kontenerów, który przypłynął z Wietnamu do Gdyni. Papierosy ukryte były za kilkoma rzędami pudełek z butami.

W sumie zabezpieczono ponad 9 milionów sztuk papierosów. Gdyby trafiły na rynek, Skarb Państwa straciłby niemal 11 mln zł tytułem akcyzy i innych opłat.

Była to kolejna w ostatnim czasie wspólna akcja funkcjonariuszy gdańskiego CBŚP i pomorskiej KAS wymierzona w przemytników.

W listopadzie i grudniu ub.r. obie służby przejęły ponad 21 mln papierosów bez polskich znaków akcyzy wysłanych z Wietnamu do Gdańska. Kontrabanda była ukryta w kontenerach mających według dokumentów zawierać włókna kokosowe oraz zupki błyskawiczne. Gdyby te akcje przemytników się powiodły, to – według szacunków służb – Skarb Państwa straciłby około 24 mln zł z tytułu nie odprowadzonych podatków.

Z kolei w maju ub.r. doszło do podobnej, także udaremnionej przez funkcjonariuszy pomorskiej KAS i CBŚP w Gdańsku, próby przemytu wyrobów tytoniowych. Wówczas przechwycono 18 mln sztuk papierosów, które w krótkim odstępie czasu przypłynęły do gdańskiego portu na pokładach dwóch statków.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl